…Widzieć lub jeździć motocyklem we śnie symbolizuje uczucie spokoju, potrzebę wolności i chęć przeżycia przygody. Motocykl to także symbol surowej seksualności….

Aby zobaczyć lub jeździć na motocyklu jest niejednoznaczny symbol marzeń. Marząc o tym może symbolizować swoje pragnienie wolności i potrzebę przygody. Być może próbujesz uciec od jakiejś sytuacji lub innej odpowiedzialności w swoim życiu budzącym się. Rower jest również symbolem seksualności. Marząc, że ścigasz się na motocyklu oznacza, że poruszasz się zbyt szybko.

…Sen o rowerze terenowym symbolizuje podejmowanie decyzji ze świadomością, że jesteś niebezpieczny lub buntowniczy. Robi wszystko, aby wygrać. Wiedząc, że Twoje decyzje nie są lubiane przez innych. Kontrola i bunt. Czujesz się dobrze, zawstydzając innych, że zamierzasz robić, co chcesz, ponieważ możesz. Sposób myślenia, który ma kontrolę i koncentruje się na tym, że nie mówi się, co robić. Mentalność, która nie przejmuje się tym, co ktoś myśli. Motocykl może również reprezentować mentalność upartego słabszego zawodnika. Postawa, która mówi „pieprzyć cię, i tak to robię”. Negatywnie możesz przerażać innych ludzi, że nigdy nie będziesz musiał się dostosowywać. Popisywanie się ryzykownym, niebezpiecznym lub niezależnym. Radość z łamania zasad i wyprzedzania. Sen o rozbiciu motocykla może być znakiem, że z buntowniczym wyborem lub postawą posuniesz się za daleko. Zasady lub autorytet, których nie można prześcignąć. Zbyt daleko popisywanie się lub bycie wyzywającym….

…Przedstawione jest nasze własne życie i wszystko zależy od nas. Benzyna reprezentuje naszą energię. Wygląd motocykla odzwierciedla nasz wygląd zewnętrzny. Kierownica to możliwość kontroli. Hamulce wskazują siłę woli. Obwód elektryczny wykazuje inteligencję. Reflektory, nasza zdolność dostrzegania faktów. Jeśli motocykl jest w dobrym stanie, oznacza to, że mamy zaufanie do siebie. Jeśli jest w złym stanie, reprezentuje nasze obawy. Jeśli jedziemy sami na motocyklu, oznacza to pragnienie niezależności. Jeśli podróżujemy w towarzystwie, to działania pasażerów, w tym nas, pokażą, jaki jest nasz stosunek do otaczających nas osób. Jeśli jedzie inna osoba, oznacza to, że nie jesteśmy panami naszego przeznaczenia….